Konsultacje z P. Wojciechem Mickunasem 18-19.11.2017

 

W związku ze zbliżającymi się konsultacjami znajdą Państwo poniżej planowane godziny poszczególnych treningów, opisy Par oraz resztę szczegółowych informacji. Prosimy o zapoznanie się z wersją elektroniczną, każdy z Uczestników otrzyma na miejscu wydrukowany plan. Osoby, które nie były jeszcze w OJK Santos zachęcamy do zapoznania się z mapką dojazdu.

SOBOTA 18.11

 1. 8:30 Katarzyna Karwat i Jazon – Jazon to prawie 10-letni wałach, 4 lata chodził w rekreacji, koń prywatny od 2 lat. Jeżdżony przez 2 osoby, w stałym treningu wszechstronnym. Kasia pracuje nad ogólną postawą ciała i dosiadem, trudności sprawiają przejścia kłus anglezowany – ćwiczebny, zagalopowania, usztywnienie, pochylanie się do przodu i blokowanie bioder.

 2. 9:30 Marek Urbanek i Jarowit – Koń czystej krwi arabskiej, para w treningu wszechstronnym z elementami jeździectwa naturalnego.

 3. 10:30 Julia Gondek i Donna Aruena – Klacz ma obecnie 7 lat, zajeżdżana w wieku 4. Przygotowana przez zawodniczkę WKKW do pierwszych startów w kategorii 5-latków. Po sprzedaży przez 2 lata użytkowana rekreacyjnie. Od pół roku w regularnym, wszechstronnym treningu. Para chce popracować nad utratą rytmu w kłusie po galopie oraz harmonią i opanowaniem emocji.

 4. 11:30 Regina Sahlani-Trzepacz i Unito – Unito to 8-letni wałach rasy Sp po Rabiatto Z, obecnie w treningu ujeżdżeniowym na poziomie klasy C. Problemy to brak zaangażowania zadu, kłopoty z samoniesieniem się oraz pochylona postawa Jeźdźca. Para uczestniczyła już w konsultacjach z P. Mickunasem we współpracy z P. Anną Lewicką w Minodze.

 5. 12:30 Agnieszka Mikoś i Lumino – Lumino jest 12-letnim, niemieckim kucem wierzchowym, ma 124cm w kłębie. Od 4 miesięcy jeżdżony przez Właścicielkę, wcześniej chodził w rekreacji. Celem Pary jest osiągnięcie lepszej komunikacji na parkurze i czworoboku. Problemem kucyka jest tendencja do napierania na lewą wodzę, a Agnieszki usztywnianie się, co powoduje wzajemny brak porozumienia.

 1. 13:30 Karolina Jokiel i Thelma – Thelma ma 9 lat, z Karoliną jest od 4. Została niewłaściwie zajeżdżona, co nadal skutkuje problemami fizycznymi (zanik mięśni, powracające zapalenia mięśni grzbietu okolic lędźwi, mięśniochwat, usztywnienie) i psychicznymi (brak kontaktu, ostry opór przed bodźcami – łydka, kiełzno, ponoszenie, wspinanie). Widoczna jest poprawa, treningi są oparte na metodach klasycznych i jeździectwie naturalnym. Para pracuje wszechstronnie: klasycznie nad techniką, dużo z ziemi, jazdą na oklep. Koń jest pod stałą opieką fizjoterapeuty, podobnie jak Karolina – regularna rehabilitacja od 2 lat spowodowana siedzącym trybem pracy, naturalną krzywizną miednicy i cieśnią prawego barku.

  14:30 Przerwa

 1. 16:30 Agnieszka Zimnicka i Lampart – Lampart to 13-letni wałach, mieszanka rasy śląskiej z małopolską. Para pracuje głównie ujeżdżeniowo, ale zależy im również na ogólnym rozwoju, stąd w treningu obecne cavaletti, małe skoki i tereny. Obecne Para skupia się na poprawie impulsu i zaangażowaniu zadu, zwłaszcza w chodach bocznych oraz rozciągnięciu i wydłużeniu w czasie treningu.

 1. 17:30 Jolanta Targalska i Alkaprim – Para pracuje nad poprawą dosiadu, brakiem usztywnienia Jeźdźca w czasie jazdy w prawą stronę i możliwością powrotu do użytkowania wędzidła – koń przez stare nawyki napiera mocno na wędzidło dlatego na ten moment chodzi na hackamore.

NIEDZIELA 19.11

 1. 8:30 Karolina Jokiel i Thelma – Thelma ma 9 lat, z Karoliną jest od 4. Została niewłaściwie zajeżdżona, co nadal skutkuje problemami fizycznymi (zanik mięśni, powracające zapalenia mięśni grzbietu okolic lędźwi, mięśniochwat, usztywnienie) i psychicznymi (brak kontaktu, ostry opór przed bodźcami – łydka, kiełzno, ponoszenie, wspinanie). Widoczna jest poprawa, treningi są oparte na metodach klasycznych i jeździectwie naturalnym. Para pracuje wszechstronnie: klasycznie nad techniką, dużo z ziemi, jazda na oklep. Koń jest pod stałą opieką fizjoterapeuty, podobnie jak Karolina – regularna rehabilitacja od 2 lat spowodowana siedzącym trybem pracy, naturalną krzywizną miednicy i cieśnią prawego barku.

 1. 9:30 Justyna Klonowska i Jurata – Jurata to 7-letnia, nerwowa klacz, która trenuje z Justyną od 1,5 roku. Problemami Pary są: napieranie na lewą wodzę, kopanie w odpowiedzi na łydkę, brak stabilnego oparcia na ręce.

 1. 10:30 Regina Sahlani-Trzepacz i Unito – Unito to 8-letni wałach rasy Sp po Rabiatto Z, obecnie w treningu ujeżdżeniowym na poziomie klasy C. Obecne problemy to brak zaangażowania zadu, kłopoty z samoniesieniem się oraz pochylona w przód postawa Jeźdźca. Para uczestniczyła już w konsultacjach z P. Wojciechem Mickunasem we współpracy z P. Anną Lewicką w Minodze.

 1. 11:30 Agnieszka Zemla-Golonek i Perrin – Perrin to 9-letni wałach czystej krwi arabskiej, jeżdżony regularnie od kwietnia . Główne cele Pary to jazda w rytmie i skonsultowanie rodzaju kiełzna niezbędnego do pracy z tym koniem (bardzo delikatny i problemowy ”w pysku”).

 1. 12:30 Bartłomiej Golonek i Haga – Klacz rasy Sp, ma 6 lat. Para skupia się na poprawie stabilizacji dosiadu Jeźdźca i elastyczności konia.

 1. 13:30 Alicja Furtak i Janidar – Koń z rąk prywatnego właściciela przeszedł do rekreacji, następnie Para zaczęła współpracę w lutym tego roku. Alicja jest instruktorem IRR i ISP, od dziecka jeździ konno. Główne problemy: kontakt, przepuszczalność i podstawienie zadu.

  14:30 Przerwa

 1. 16:30 Izabela Jagłowska i Olszynka – Olszynka to 17-letnia klacz huculska. Problemy, na których Para chce się skoncentrować to częsty brak chęci ze strony konia do wykonywania poleceń i brak wyczucia Jeźdźca w kwestii ustalenia wymagań i ich stopnia trudności w stosunku do konia.

 1. 17:30 Julia Gondek i Donna Aruena – Klacz ma obecnie 7 lat, zajeżdżana w wieku 4. Przygotowana przez zawodniczkę WKKW do pierwszych startów w kategorii 5-latków. Po sprzedaży przez 2 lata użytkowana rekreacyjnie. Od pół roku w regularnym, wszechstronnym treningu. Para chce popracować nad utratą rytmu w kłusie po galopie oraz harmonią i opanowaniem emocji.

Konsultacje odbędą się na górnej hali, należy przejść wzdłuż pomarańczowych budynków i skręcić w lewo, przy wejściu proszę użyć dzwonka dla bezpieczeństwa Osoby jeżdżącej. W czasie trwania treningów zachęcamy do częstowania się domowymi ciastami, kawą i herbatą. Prosimy żeby w miarę możliwości nie przemieszczać się podczas trwania treningów tylko w przerwach, kiedy wjeżdża kolejny Uczestnik. Przerwę na obiad i pytania planujemy w godzinach 14:30 – 16:30, w pomarańczowym budynku z kominkiem. Każdy z Państwa dostanie przy wejściu na halę identyfikator, który prosimy zwrócić po ostatnim treningu. Toaleta znajduje się w głównej stajni, na końcu korytarza po lewej stronie. W razie pytań prosimy o kontakt z Organizatorami, którzy będą cały czas do dyspozycji na miejscu.

Pozdrawiamy,

OJK Santos Team